Siirry sisältöön

Vaikeasti löydettävät merkit yhdestä kaupasta

Merkit, joita on vaikea löytää maastasi – kaikki yhdestä kaupasta

Apua ja yhteystiedot
  • Suomi (EUR €)
Medpak
Tili Ostoskori
  • Vitamiinit & Ravintolisät
    • Vitamiinit & Ravintolisät
    • Aminohapot
      • L-Arginiini
      • L-Karnitiini
      • L-Karnosiini
      • L-Sitrulliini
      • L-Glutationi
      • L-Glutamiini
      • L-Lysiini
      • L-Proliini
      • L-Teaniini
      • L-Tryptofaani
      • L-Tyrosiini
      • N-Asetyyli kysteiini (NAC)
    • Antioksidantit
      • Alfa-lipoiinihappo
      • Astaksantiini
      • Koentsyymi Q10 (CoQ10)
      • Luteiini ja zeaksantiini
      • Kversetiini
      • Resveratroli
    • Yrtit
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberiini
      • Cascara Sagrada
      • Kissan kynsi (Uña de Gato)
      • Kurkumiini ja kurkuma
      • Voikukka juuri
      • Paholaisen kynsi
      • Echinacea
      • Valkosipuli
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Sahakämmekkä
      • Punaapila
      • Rhodiola
      • Tribulus
    • Kivennäisaineet
      • Kromi
      • Kalsium
      • Jodi
      • Rauta
      • Magnesium
      • Kalium
      • Seleeni
      • Pii
      • Sinkki
    • Vitamiinit
      • Vitamiini A
      • Vitamiini B
      • Vitamiini C
      • Vitamiini D
      • Vitamiini E
      • Vitamiini K
      • Monivitamiinit
    • Kalaöljy ja omega-rasvahapot (EPA, DHA)
    • Kollageeni
    • Probiootit
    • Melatoniini
    • Viherjauheet ja superfoodit
  • Terveystavoitteet
    • Terveystavoitteet
    • Aivot ja kognitiiviset toiminnot
    • Luut, nivelet ja rustot
    • Sydän ja verenkierto
    • Detox ja kehon puhdistus
    • Ruoansulatusjärjestelmä
    • Energia
    • Silmät ja näkökyky
    • Hiukset, iho ja kynnet
    • Immuunijärjestelmä
    • Munuaiset ja virtsatiet
    • Hengitystiet
    • Uni
    • Painonpudotus
    • Miesten terveys
    • Naisten terveys
    Kaikki tuotteet: Terveystavoitteet →
  • Urheilu
    • Urheilu
    • Hiilihydraatit

      Hiilihydraatit

      Kaikki tuotteet: Hiilihydraatit →
      • Carbo
      • Energiageeli
      • Isotoniset juomat
    • Kreatiini

      Kreatiini

      Kaikki tuotteet: Kreatiini →
      • Kreatiini-malaatti
      • Kreatiini-monohydraatti
    • Ennen harjoitusta

      Ennen harjoitusta

      Kaikki tuotteet: Ennen harjoitusta →
      • Ennen harjoitusta stimulantit
      • Ennen harjoitusta pumppu
      • Ennen harjoitusta shotit
      • Stimulantit
    • Proteiinijauhot

      Proteiinijauhot

      Kaikki tuotteet: Proteiinijauhot →
      • Kasviproteiini
      • Heraproteiiniseokset
      • Heraproteiinikonsentraatti (WPC)
      • Heraproteiini-isolaatti (WPI)
    • Painonnousu

      Painonnousu

      Kaikki tuotteet: Painonnousu →
      • Gainers
    • Rasvan polttajat
    • Palautuminen
    • Testosteronin tehostajat
    Kaikki tuotteet: Urheilu →
  • Kauneus
    • Kauneus
    • Kylpy ja suihku

      Kylpy ja suihku

      Kaikki tuotteet: Kylpy ja suihku →
      • Kylpytarvikkeet
      • Kylpypommit ja suolat
      • Vartalo kuorinnat
      • Suihkugeelit
      • Saippuat
    • Vartalokosmetiikka

      Vartalokosmetiikka

      Kaikki tuotteet: Vartalokosmetiikka →
      • Deodorantit ja antiperspirantit
      • Voiteet, voita, voiteet ja vartaloöljyt
    • Kasvojen kosmetiikka

      Kasvojen kosmetiikka

      Kaikki tuotteet: Kasvojen kosmetiikka →
      • Silmävoiteet
      • Kasvovoiteet
      • Kasvohapot, öljyt ja seerumit
      • Kasvojen puhdistus
      • Hydrolaatit, sumut ja tonikit
      • Naamiot ja savi
    • Kädet ja jalat

      Kädet ja jalat

      Kaikki tuotteet: Kädet ja jalat →
      • Liikavarpaat, kovettumien ja jalkaterävaurioiden hoito
      • Jalkahoito
      • Käsihoito
    • Hiuskosmetiikka

      Hiuskosmetiikka

      Kaikki tuotteet: Hiuskosmetiikka →
      • Hoitoaineet
      • Hiusten värjäys
      • Hiusnaamiot
      • Hiusöljyt, seerumit ja suihkeet
      • Shampooji
    • Intiimihygienia

      Intiimihygienia

      Kaikki tuotteet: Intiimihygienia →
      • Geelit ja saippuat
      • Terveyssiteet, päivittäiset suojat, tamponit
    • Suuhygienia

      Suuhygienia

      Kaikki tuotteet: Suuhygienia →
      • Suuvesi
      • Hammasharjat
      • Hammastahnaksi
      • Vaihtoharjakset
    • Aurinkosuoja

      Aurinkosuoja

      Kaikki tuotteet: Aurinkosuoja →
      • Aurinkovoiteet, voiteet
    Kaikki tuotteet: Kauneus →
  • Meikki
    • Meikki
    • Kasvomeikki

      Kasvomeikki

      Kaikki tuotteet: Kasvomeikki →
      • BB- ja CC-voiteet
      • Meikkivoiteet
      • Tyynymeikkivoiteet
      • Muu kasvomeikki
    • Huulimeikki

      Huulimeikki

      Kaikki tuotteet: Huulimeikki →
      • Huulipunat
      • Huulipuna ja kiilto
      • Huulien hoito
    • Silmämeikki

      Silmämeikki

      Kaikki tuotteet: Silmämeikki →
      • Ripsivärit
    • Meikkivälineet ja tarvikkeet
    Kaikki tuotteet: Meikki →
  • Äiti ja vauva
    • Äiti ja vauva
    • Raskaus ja äitiys

      Raskaus ja äitiys

      Kaikki tuotteet: Raskaus ja äitiys →
      • Raskauden suunnittelu ja testit
      • Raskausajan hoito
      • Terveys raskauden aikana
      • Imetys
      • Ihon- ja vartalonhoito
    • Lasten ruokailu

      Lasten ruokailu

      Kaikki tuotteet: Lasten ruokailu →
      • Pullotutit
      • Tuttipullot
      • Lasten juomamukit
      • Ruokailutarvikkeet
      • Ruoan säilytys
    • Lasten terveys
    • Lasten hygienia
    • Lasten ravitsemus
    • Tutit
    Kaikki tuotteet: Äiti ja vauva →
  • Koti
    • Koti
    • Aromaterapia

      Aromaterapia

      Kaikki tuotteet: Aromaterapia →
      • Hajustin ja sumuttajat
      • Eteeristen öljyjen sarjat
      • Yksittäiset eteeriset öljyt
      • Tuoksuöljyt
      • Suitsukesauvat
    • Kuulosuojaimet

      Kuulosuojaimet

      Kaikki tuotteet: Kuulosuojaimet →
      • Kuulosuojaimet
      • Korvatulppien tarvikkeet
      • Korvatulpat
    • Kotitalouksien hoito ja siivous

      Kotitalouksien hoito ja siivous

      Kaikki tuotteet: Kotitalouksien hoito ja siivous →
      • Kylpyhuoneen puhdistusaineet
      • Eco Zone 🍃
      • Keittiön puhdistusaineet
      • Pyykinpesuaineet
      • Monikäyttöiset puhdistusaineet
    • Hyönteisten ja punkkien suoja

      Hyönteisten ja punkkien suoja

      Kaikki tuotteet: Hyönteisten ja punkkien suoja →
      • Sähköiset punkinhylkijät
      • Hyönteiskarkotteet
    • Lemmikit

      Lemmikit

      Kaikki tuotteet: Lemmikit →
      • Lemmikkitarvikkeet
      • Lemmikkieläinten ruoka ja herkut
      • Lemmikkieläinten hoito ja hygienia
      • Lemmikkieläinten ravintolisät
      • Punkkien ja kirppujen suoja
    • Saunatarvikkeet

      Saunatarvikkeet

      Kaikki tuotteet: Saunatarvikkeet →
      • Saunan eteerinen öljy
      • Saunatyökalut ja -laitteet
    • Vedenpuhdistus ja pullot

      Vedenpuhdistus ja pullot

      Kaikki tuotteet: Vedenpuhdistus ja pullot →
      • Vesipullot
      • Vesisuodattimet
    Kaikki tuotteet: Koti →
  • Terveys
    • Terveys
    • Terveysruoka ja ravinto

      Terveysruoka ja ravinto

      Kaikki tuotteet: Terveysruoka ja ravinto →
      • Juomat ja juomasekoitukset
      • Aamiainen ja murot
      • Kahvi ja tee
      • Ruokaöljyt ja etikat
      • Terveelliset juomat ja mehut
      • Terveelliset välipalat
      • Yrtit ja mausteet
      • Hillot, hunaja ja makeat levitteet
      • Pähkinävoita
      • Pasta ja nuudelit
      • Kastikkeet ja mausteet
      • Urheiluravinteet
      • Sokerivaihtoehdot
      • Kaikki tuotteet: Terveysruoka ja ravinto →
    • Intiimihyvinvointi

      Intiimihyvinvointi

      Kaikki tuotteet: Intiimihyvinvointi →
      • Kondomit
      • Liukuvoiteet ja intiimihygienia
      • Aikuisten hyvinvointituotteet
    • Lääkintätarvikkeet ja testit
    Kaikki tuotteet: Terveys →
  • Tuotemerkit
    • Tuotemerkit
    • Meidän merkit
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Huippumerkit
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Uudet merkit
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Kaikki tuotteet: Tuotemerkit →

    Merkit

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Ale
  • Immuunikausi
  1. Etusivu
  2. Vitamiinit ja ravintolisät
  3. Kivennäisaineet
  4. Kalsium

Kalsium

(49 tuotetta)
  • Kromi
  • Kalsium
  • Jodi
  • Rauta
  • Magnesium
  • Kalium
  • Seleeni
  • Pii
  • Sinkki
  • Osuvin
  • Eniten myydyt
  • Aakkosjärjestyksessä A–Ö
  • Aakkosjärjestyksessä Ö–A
  • Hinta pienimmästä suurimpaan
  • Hinta suurimmasta pienimpään
  • Päivämäärä vanhimmasta uusimpaan
  • Päivämäärä uusimmasta vanhimpaan
Näytä muodossa

  • vitamiinit, kivennäisaineet, probiootit ja ihonhoito syksyllä



    Katso nyt
  • Ostrovit Vitamin D3 + K2 + Calcium - 90 Tablets Ostrovit Vitamin D3 + K2 + Calcium - 90 Tablets
    10% alennus

    Ostrovit

    Ostrovit D3-vitamiini + K2 + kalsium - 90 tablettia

    11 reviews
    Alennushinta €6.20 Normaalihinta €6.89
    Yksikköhinta€0.07 per tuote
    Näytä tiedot
  • Now Foods Calcium & Magnesium - 100 Tablets Now Foods Calcium & Magnesium - 100 Tablets Now Foods Calcium & Magnesium - 100 Tablets

    Now Foods

    Now Foods Kalsium ja magnesium - 100 tablettia

    1 review
    Normaalihinta €13.49
    Yksikköhinta€0.13 per tuote
    Näytä tiedot
  • Medverita Calcium Citrate 500 mg - 120 Capsules Medverita Calcium Citrate 500 mg - 120 Capsules Medverita Calcium Citrate 500 mg - 120 Capsules

    Medverita

    Medverita Kalsiumsitraatti 500 mg - 120 kapselia

    8 reviews
    Normaalihinta €5.49
    Yksikköhinta€0.05 per tuote
    Näytä tiedot
  • Now Foods Calcium Citrate Pure Powder - 227 g

    Now Foods

    Now Foods Kalsiumsitraatti puhdas jauhe - 227 g

    No reviews
    Normaalihinta €14.09
    Yksikköhinta€62.07 /kg
    Näytä tiedot
  • Swanson Calcium Citrate - 60 Capsules Swanson Calcium Citrate - 60 Capsules Swanson Calcium Citrate - 60 Capsules Swanson Calcium Citrate - 60 Capsules

    Swanson

    Swanson Kalsiumsitraatti - 60 kapselia

    1 review
    Normaalihinta €6.39
    Yksikköhinta€0.11 per tuote
    Näytä tiedot
  • ChildLife Liquid Calcium with Magnesium, Natural Orange Flavor - 473 ml ChildLife Liquid Calcium with Magnesium, Natural Orange Flavor - 473 ml ChildLife Liquid Calcium with Magnesium, Natural Orange Flavor - 473 ml

    ChildLife

    ChildLife Nestemäinen kalsium ja magnesium, Luonnollinen oranssin maku - 473 ml

    3 reviews
    Normaalihinta €25.59
    Yksikköhinta€54.10 /l
    Näytä tiedot
  • Aliness Calcium from Oyster Shell with Vitamin K2 MK-7 and D3 - 100 Tablets Aliness Calcium from Oyster Shell with Vitamin K2 MK-7 and D3 - 100 Tablets Aliness Calcium from Oyster Shell with Vitamin K2 MK-7 and D3 - 100 Tablets

    Aliness

    Aliness Kalsiumia osterin kuoresta K2 MK-7-vitamiinin ja D3-vitamiinin kanssa - 100 tablettia.

    2 reviews
    Normaalihinta €11.69
    Yksikköhinta€0.12 per tuote
    Näytä tiedot
  • Solgar Advanced Calcium Complex - 120 Tablets Solgar Advanced Calcium Complex - 120 Tablets Solgar Advanced Calcium Complex - 120 Tablets Solgar Advanced Calcium Complex - 120 Tablets Solgar Advanced Calcium Complex - 120 Tablets
    Loppuunmyyty

    Solgar

    Solgar Kehittynyt kalsiumkompleksi - 120 tablettia

    4 reviews
    Normaalihinta €48.59
    Yksikköhinta€0.40 per tuote
    Näytä tiedot
  • Pharmovit D3-Vit 4000 Active - 120 Softgels
    10% alennus

    Pharmovit

    Pharmovit D3-Vit 4000 Aktiivinen - 120 pehmytkapseliä

    2 reviews
    Alennushinta €5.12 Normaalihinta €5.69
    Yksikköhinta€0.04 per tuote
    Näytä tiedot
  • Swanson Calcium Citrate & Vitamin D3 - 250 Tablets Swanson Calcium Citrate & Vitamin D3 - 250 Tablets Swanson Calcium Citrate & Vitamin D3 - 250 Tablets Swanson Calcium Citrate & Vitamin D3 - 250 Tablets

    Swanson

    Swanson Kalsiumsitraatti & D3-vitamiini - 250 tablettia

    3 reviews
    Normaalihinta €20.69
    Yksikköhinta€0.08 per tuote
    Näytä tiedot
  • Now Foods Calcium & Magnesium - 120 Softgels Now Foods Calcium & Magnesium - 120 Softgels Now Foods Calcium & Magnesium - 120 Softgels

    Now Foods

    Now Foods Kalsium ja magnesium - 120 pehmytkapseliä

    2 reviews
    Normaalihinta €12.39
    Yksikköhinta€0.10 per tuote
    Näytä tiedot
  • Life Extension Calcium D-Glucarate 200 mg - 60 Capsules Life Extension Calcium D-Glucarate 200 mg - 60 Capsules

    Life Extension

    Life Extension Kalsium-D-glukaraatti 200 mg - 60 kapselia

    No reviews
    Normaalihinta €24.69
    Yksikköhinta€0.41 per tuote
    Näytä tiedot
  • Nutrend Flexit Drink Orange - 400 g

    Nutrend

    Nutrend Flexit Drink appelsiini - 400 g

    3 reviews
    Normaalihinta €15.49
    Yksikköhinta€38.73 /kg
    Näytä tiedot
  • Solgar Calcium Magnesium Plus Zinc - 250 Tablets
    Loppuunmyyty

    Solgar

    Solgar Kalsium Magnesium Plus Sinkki - 250 tablettia

    1 review
    Normaalihinta €22.69
    Yksikköhinta€0.09 per tuote
    Näytä tiedot
  • Solgar Calcium Magnesium Plus Boron  - 250 Tablets Solgar Calcium Magnesium Plus Boron  - 250 Tablets Solgar Calcium Magnesium Plus Boron  - 250 Tablets Solgar Calcium Magnesium Plus Boron  - 250 Tablets Solgar Calcium Magnesium Plus Boron  - 250 Tablets
    Loppuunmyyty

    Solgar

    Solgar Kalsium, magnesium ja boori - 250 tablettia

    4 reviews
    Normaalihinta €27.59
    Yksikköhinta€0.11 per tuote
    Näytä tiedot
  • Nutrend Flexit Drink Lemon - 400 g

    Nutrend

    Nutrend Flexit Drink Sitruuna - 400 g

    2 reviews
    Normaalihinta €15.49
    Yksikköhinta€38.73 /kg
    Näytä tiedot
  • Vitaler's Calcium 120 mg + Vitamin D3 2000 IU - 120 Capsules Vitaler's Calcium 120 mg + Vitamin D3 2000 IU - 120 Capsules Vitaler's Calcium 120 mg + Vitamin D3 2000 IU - 120 Capsules Vitaler's Calcium 120 mg + Vitamin D3 2000 IU - 120 Capsules

    Vitaler's

    Vitaler's Kalsium 120 mg + D3-vitamiini - 120 Kapselia

    No reviews
    Normaalihinta €7.59
    Yksikköhinta€0.06 per tuote
    Näytä tiedot
  • Solgar Calcium Magnesium with Vitamin D3 - 150 Tablets

    Solgar

    Solgar Kalsium-magnesium ja D3-vitamiini - 150 tablettia

    1 review
    Normaalihinta €18.49
    Yksikköhinta€0.12 per tuote
    Näytä tiedot
  • Protego Calcium Effervescent - 20 Tablets

    Salvum

    Protego Kalsium poreileva - 20 tablettia

    2 reviews
    Normaalihinta €2.59
    Yksikköhinta€0.13 per tuote
    Näytä tiedot
  • Nutrend Flexit Drink Grapefruit - 400 g

    Nutrend

    Nutrend Flexit Drink greippi - 400 g

    3 reviews
    Normaalihinta €15.49
    Yksikköhinta€38.73 /kg
    Näytä tiedot
  • Life Extension Bone Restore with Vitamin K2 - 120 Capsules
    Loppuunmyyty

    Life Extension

    Life Extension Bone Restore K2-vitamiinin kanssa - 120 kapselia

    No reviews
    Normaalihinta €28.39
    Yksikköhinta€0.24 per tuote
    Näytä tiedot
  • Nutrend Flexit Drink Strawberry - 400 g

    Nutrend

    Nutrend Flexit Drink St RAW marja - 400 g

    No reviews
    Normaalihinta €15.79
    Yksikköhinta€39.48 /kg
    Näytä tiedot
  • Nutrend Flexit Drink Peach - 400 g

    Nutrend

    Nutrend Flexit juoma persikka - 400 g

    2 reviews
    Normaalihinta €15.59
    Yksikköhinta€38.98 /kg
    Näytä tiedot
  • Edellinen
  • Sivu 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • Seuraava

Kalsiumin elintärkeän roolin ymmärtäminen kehossasi

Kalsium on perustavanlaatuinen kivennäisaine, jonka osuus kehon painosta on 1,4-1,7%, ja josta 99% on luissa. Tämä olennainen elementti ei ainoastaan tue luuston terveyttä ; se toimii monien entsyymien kofaktorina, tukee verenkiertoelimistöä, ja varmistaa lihasten asianmukaisen toiminnan. Vaikka kalsium on elintärkeää kaikille, sen merkitys korostuu erityisesti lapsuudessa ja muissa keskeisissä elämänvaiheissa.

Miten kalsium toimii elimistössä

Kalsiumilla on keskeinen rooli vahvojen, terveiden luiden rakentamisessa ja ylläpitämisessä. Elimistön on jatkuvasti täydennettävä kalsiumvarastojaan, sillä puute voi aiheuttaa luun kalkinpoistoa, mikä johtaa luukatoon ja lisääntyneeseen murtuma-alttiuteen TiB. Luuterveyden lisäksi, kalsiumilla on useita elintärkeitä tehtäviä:

  • Helpottaa hermovälitystä johtamalla hermoimpulsseja
  • Osallistuu veren hyytymisprosesseihin
  • Säätelee solujen uusiutumista ja hedelmöittymisreaktioita
  • Ohjaa lihassupistuksia. ja hormonien vapautumista

Riittävän kalsiumin saannin varmistaminen on erityisen tärkeää lisääntyneen kysynnän aikana, kuten raskauden aikana, nopeissa kasvuvaiheissa, vaihdevuosien aikana, ja ikääntyneillä aikuisilla, joilla on ikääntymisvaikeuksia

,,liittyvä luuntiheyden menetys.

Kalsium vs. kalkki:

On tärkeää erottaa toisistaan kalsium ja kalkki, koska ne sekoitetaan usein. Kalsium on olennainen kivennäisaine, joka tukee luuston terveyttä ja jota on ravintolisissä. Kalkki, taas, on maataloudessa ja rakentamisessa käytetty kemikaali, joka ei sovellu ihmisravinnoksi. Vaikka kalkkikivi, kalsiumkarbonaattia sisältävä sedimenttikivi, liittyy kalsiumiin, se on erillinen aine.

Kalsium yhteensä:

Kokonaiskalsium on keskeinen diagnostinen parametri, joka mitataan veriseerumista. Tämä testi auttaa arvioimaan elimistön kokonaiskalsiumtasoja, ja sitä käytetään yleisesti luuston, munuaisten, lisäkilpirauhasen, ja ruoansulatuskanavan terveyden seurantaan. Säännölliset kalsiumpitoisuusmittaukset ovat yhä useammin osa ennaltaehkäiseviä terveystarkastuksia, jotta mahdolliset puutostilat voidaan havaita varhaisessa vaiheessa ja toimenpiteisiin voidaan ryhtyä ajoissa.

Kalsiumin kriittinen merkitys lasten terveydelle

Kalsium on erityisen elintärkeä lapsille, sillä on ratkaiseva merkitys luuston kehityksessä ja yleisessä kasvussa. Kalsiumin merkitys on merkittävin kolmen ensimmäisen elinvuoden aikana, jolloin luut kasvavat ja kehittyvät nopeasti. Riittävä kalsiumin saanti lapsuudessa voi auttaa ehkäisemään riisitautien kaltaisia sairauksia ja pienentää osteoporoosin riskiä myöhemmin elämässä.

Kalsiumpitoiset elintarvikkeet tasapainoiseen ruokavalioon

Maitotuotteet ovat tunnettuja kalsiumin lähteitä, Monet muut elintarvikkeet voivat auttaa kattamaan kalsiumin tarpeen:

  • Kala: Sardiinit, lohi, ja kilohaili
  • Pähkinät ja siemenet: Vihannekset: Mantelit, hasselpähkinät, ja seesaminsiemenet
  • Vihannekset: Manteleita, hasselpähkinöitä, ja seesaminsiemeniä
  • Vihanneksia: Kalsiumilla täydennetyt elintarvikkeet: lehtikaali, parsakaali, ruusukaali, ja vihreät pavut
  • Kalsiumilla täydennetyt elintarvikkeet:

Kun valitset maitotuotteita, valitse vähärasvaisia tai rasvattomia vaihtoehtoja välttyäksesi liialliselta tyydyttyneen rasvan saannilta. Muista, monipuolinen ruokavalio, jossa on runsaasti kalsiumia sisältäviä elintarvikkeita, on avainasemassa optimaalisten kalsiumtasojen ylläpitämisessä ja yleisen terveyden tukemisessa.

Johtopäätös:

Kalsiumin merkityksen ymmärtäminen ja riittävän saannin varmistaminen on ratkaisevan tärkeää luuston vahvuuden, lihasten asianmukaisen toiminnan, ja yleisen terveyden ylläpitämiseksi koko elämän ajan. Kalsiumin saannin priorisointi voi edistää merkittävästi pitkän aikavälin hyvinvointia, olipa kyse sitten tasapainoisesta ruokavaliosta tai lisäravinteista. Jos olet huolissasi kalsiumtasostasi tai harkitset lisäravinteiden ottamista, ota yhteyttä terveydenhuollon ammattilaiseen, jotta voit määrittää parhaan lähestymistavan yksilöllisiin tarpeisiisi.

Medpak

Tutustu Medpak – luotettava valintasi laadukkaille terveys- ja hyvinvointituotteille vuodesta 2014. Tarjoamme huolellisesti valittuja ravintolisiä, kuntoilutarvikkeita ja kosmetiikkaa Krakovasta, Puolasta asiakkaille ympäri Eurooppaa.

  • Facebook
  • Instagram
  • Suomi (EUR €)

Tietoa

  • Tietosuojakäytäntö
  • Palautuskäytäntö
  • Käyttöehdot
  • Peruuttaminen
  • Ehdota tuotetta

Asiakaspalvelu

  • Meistä
  • Maksutiedot
  • Toimitustiedot
  • Palautukset ja vaihdot
  • Vastuuvapauslauseke
  • Blogi
  • Meidän tukkumyyntisivusto
  • Yhteystiedot

Yhteystiedot

Puhelin: +48 12 446 64 99

Sähköposti: info@medpak.shop

Ma–Pe: 08:00-16:00

Ota yhteyttä

© 2026 Medpak.
Hyväksytyt maksutavat
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Valitse variantit

Tuote lisätty ostoskoriin.

Näytä ostoskori