Siirry sisältöön

Vaikeasti löydettävät merkit yhdestä kaupasta

Merkit, joita on vaikea löytää maastasi – kaikki yhdestä kaupasta

Apua ja yhteystiedot
  • Suomi (EUR €)
Medpak
Tili Ostoskori
  • Vitamiinit & Ravintolisät
    • Vitamiinit & Ravintolisät
    • Aminohapot
      • L-Arginiini
      • L-Karnitiini
      • L-Karnosiini
      • L-Sitrulliini
      • L-Glutationi
      • L-Glutamiini
      • L-Lysiini
      • L-Proliini
      • L-Teaniini
      • L-Tryptofaani
      • L-Tyrosiini
      • N-Asetyyli kysteiini (NAC)
    • Antioksidantit
      • Alfa-lipoiinihappo
      • Astaksantiini
      • Koentsyymi Q10 (CoQ10)
      • Luteiini ja zeaksantiini
      • Kversetiini
      • Resveratroli
    • Yrtit
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberiini
      • Cascara Sagrada
      • Kissan kynsi (Uña de Gato)
      • Kurkumiini ja kurkuma
      • Voikukka juuri
      • Paholaisen kynsi
      • Echinacea
      • Valkosipuli
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Sahakämmekkä
      • Punaapila
      • Rhodiola
      • Tribulus
    • Kivennäisaineet
      • Kromi
      • Kalsium
      • Jodi
      • Rauta
      • Magnesium
      • Kalium
      • Seleeni
      • Pii
      • Sinkki
    • Vitamiinit
      • Vitamiini A
      • Vitamiini B
      • Vitamiini C
      • Vitamiini D
      • Vitamiini E
      • Vitamiini K
      • Monivitamiinit
    • Kalaöljy ja omega-rasvahapot (EPA, DHA)
    • Kollageeni
    • Probiootit
    • Melatoniini
    • Viherjauheet ja superfoodit
  • Terveystavoitteet
    • Terveystavoitteet
    • Aivot ja kognitiiviset toiminnot
    • Luut, nivelet ja rustot
    • Sydän ja verenkierto
    • Detox ja kehon puhdistus
    • Ruoansulatusjärjestelmä
    • Energia
    • Silmät ja näkökyky
    • Hiukset, iho ja kynnet
    • Immuunijärjestelmä
    • Munuaiset ja virtsatiet
    • Hengitystiet
    • Uni
    • Painonpudotus
    • Miesten terveys
    • Naisten terveys
    Kaikki tuotteet: Terveystavoitteet →
  • Urheilu
    • Urheilu
    • Hiilihydraatit

      Hiilihydraatit

      Kaikki tuotteet: Hiilihydraatit →
      • Carbo
      • Energiageeli
      • Isotoniset juomat
    • Kreatiini

      Kreatiini

      Kaikki tuotteet: Kreatiini →
      • Kreatiini-malaatti
      • Kreatiini-monohydraatti
    • Ennen harjoitusta

      Ennen harjoitusta

      Kaikki tuotteet: Ennen harjoitusta →
      • Ennen harjoitusta stimulantit
      • Ennen harjoitusta pumppu
      • Ennen harjoitusta shotit
      • Stimulantit
    • Proteiinijauhot

      Proteiinijauhot

      Kaikki tuotteet: Proteiinijauhot →
      • Kasviproteiini
      • Heraproteiiniseokset
      • Heraproteiinikonsentraatti (WPC)
      • Heraproteiini-isolaatti (WPI)
    • Painonnousu

      Painonnousu

      Kaikki tuotteet: Painonnousu →
      • Gainers
    • Rasvan polttajat
    • Palautuminen
    • Testosteronin tehostajat
    Kaikki tuotteet: Urheilu →
  • Kauneus
    • Kauneus
    • Kylpy ja suihku

      Kylpy ja suihku

      Kaikki tuotteet: Kylpy ja suihku →
      • Kylpytarvikkeet
      • Kylpypommit ja suolat
      • Vartalo kuorinnat
      • Suihkugeelit
      • Saippuat
    • Vartalokosmetiikka

      Vartalokosmetiikka

      Kaikki tuotteet: Vartalokosmetiikka →
      • Deodorantit ja antiperspirantit
      • Voiteet, voita, voiteet ja vartaloöljyt
    • Kasvojen kosmetiikka

      Kasvojen kosmetiikka

      Kaikki tuotteet: Kasvojen kosmetiikka →
      • Silmävoiteet
      • Kasvovoiteet
      • Kasvohapot, öljyt ja seerumit
      • Kasvojen puhdistus
      • Hydrolaatit, sumut ja tonikit
      • Naamiot ja savi
    • Kädet ja jalat

      Kädet ja jalat

      Kaikki tuotteet: Kädet ja jalat →
      • Liikavarpaat, kovettumien ja jalkaterävaurioiden hoito
      • Jalkahoito
      • Käsihoito
    • Hiuskosmetiikka

      Hiuskosmetiikka

      Kaikki tuotteet: Hiuskosmetiikka →
      • Hoitoaineet
      • Hiusten värjäys
      • Hiusnaamiot
      • Hiusöljyt, seerumit ja suihkeet
      • Shampooji
    • Intiimihygienia

      Intiimihygienia

      Kaikki tuotteet: Intiimihygienia →
      • Geelit ja saippuat
      • Terveyssiteet, päivittäiset suojat, tamponit
    • Suuhygienia

      Suuhygienia

      Kaikki tuotteet: Suuhygienia →
      • Suuvesi
      • Hammasharjat
      • Hammastahnaksi
      • Vaihtoharjakset
    • Aurinkosuoja

      Aurinkosuoja

      Kaikki tuotteet: Aurinkosuoja →
      • Aurinkovoiteet, voiteet
    Kaikki tuotteet: Kauneus →
  • Meikki
    • Meikki
    • Kasvomeikki

      Kasvomeikki

      Kaikki tuotteet: Kasvomeikki →
      • BB- ja CC-voiteet
      • Meikkivoiteet
      • Tyynymeikkivoiteet
      • Muu kasvomeikki
    • Huulimeikki

      Huulimeikki

      Kaikki tuotteet: Huulimeikki →
      • Huulipunat
      • Huulipuna ja kiilto
      • Huulien hoito
    • Silmämeikki

      Silmämeikki

      Kaikki tuotteet: Silmämeikki →
      • Ripsivärit
    • Meikkivälineet ja tarvikkeet
    Kaikki tuotteet: Meikki →
  • Äiti ja vauva
    • Äiti ja vauva
    • Raskaus ja äitiys

      Raskaus ja äitiys

      Kaikki tuotteet: Raskaus ja äitiys →
      • Raskauden suunnittelu ja testit
      • Raskausajan hoito
      • Terveys raskauden aikana
      • Imetys
      • Ihon- ja vartalonhoito
    • Lasten ruokailu

      Lasten ruokailu

      Kaikki tuotteet: Lasten ruokailu →
      • Pullotutit
      • Tuttipullot
      • Lasten juomamukit
      • Ruokailutarvikkeet
      • Ruoan säilytys
    • Lasten terveys
    • Lasten hygienia
    • Lasten ravitsemus
    • Tutit
    Kaikki tuotteet: Äiti ja vauva →
  • Koti
    • Koti
    • Aromaterapia

      Aromaterapia

      Kaikki tuotteet: Aromaterapia →
      • Hajustin ja sumuttajat
      • Eteeristen öljyjen sarjat
      • Yksittäiset eteeriset öljyt
      • Tuoksuöljyt
      • Suitsukesauvat
    • Kuulosuojaimet

      Kuulosuojaimet

      Kaikki tuotteet: Kuulosuojaimet →
      • Kuulosuojaimet
      • Korvatulppien tarvikkeet
      • Korvatulpat
    • Kotitalouksien hoito ja siivous

      Kotitalouksien hoito ja siivous

      Kaikki tuotteet: Kotitalouksien hoito ja siivous →
      • Kylpyhuoneen puhdistusaineet
      • Eco Zone 🍃
      • Keittiön puhdistusaineet
      • Pyykinpesuaineet
      • Monikäyttöiset puhdistusaineet
    • Hyönteisten ja punkkien suoja

      Hyönteisten ja punkkien suoja

      Kaikki tuotteet: Hyönteisten ja punkkien suoja →
      • Sähköiset punkinhylkijät
      • Hyönteiskarkotteet
    • Lemmikit

      Lemmikit

      Kaikki tuotteet: Lemmikit →
      • Lemmikkitarvikkeet
      • Lemmikkieläinten ruoka ja herkut
      • Lemmikkieläinten hoito ja hygienia
      • Lemmikkieläinten ravintolisät
      • Punkkien ja kirppujen suoja
    • Saunatarvikkeet

      Saunatarvikkeet

      Kaikki tuotteet: Saunatarvikkeet →
      • Saunan eteerinen öljy
      • Saunatyökalut ja -laitteet
    • Vedenpuhdistus ja pullot

      Vedenpuhdistus ja pullot

      Kaikki tuotteet: Vedenpuhdistus ja pullot →
      • Vesipullot
      • Vesisuodattimet
    Kaikki tuotteet: Koti →
  • Terveys
    • Terveys
    • Terveysruoka ja ravinto

      Terveysruoka ja ravinto

      Kaikki tuotteet: Terveysruoka ja ravinto →
      • Juomat ja juomasekoitukset
      • Aamiainen ja murot
      • Kahvi ja tee
      • Ruokaöljyt ja etikat
      • Terveelliset juomat ja mehut
      • Terveelliset välipalat
      • Yrtit ja mausteet
      • Hillot, hunaja ja makeat levitteet
      • Pähkinävoita
      • Pasta ja nuudelit
      • Kastikkeet ja mausteet
      • Urheiluravinteet
      • Sokerivaihtoehdot
      • Kaikki tuotteet: Terveysruoka ja ravinto →
    • Intiimihyvinvointi

      Intiimihyvinvointi

      Kaikki tuotteet: Intiimihyvinvointi →
      • Kondomit
      • Liukuvoiteet ja intiimihygienia
      • Aikuisten hyvinvointituotteet
    • Lääkintätarvikkeet ja testit
    Kaikki tuotteet: Terveys →
  • Tuotemerkit
    • Tuotemerkit
    • Meidän merkit
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Huippumerkit
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Uudet merkit
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Kaikki tuotteet: Tuotemerkit →

    Merkit

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Ale
  • Immuunikausi
  1. Etusivu
  2. Vitamiinit ja ravintolisät
  3. Terveysaiheet

Terveysaiheet

(4738 tuotetta)
  • Aivot ja kognitiiviset toiminnot
  • Luut, nivelet ja rustot
  • Sydän ja verenkierto
  • Detox ja kehon puhdistus
  • Ruoansulatusjärjestelmä
  • Energia
  • Silmät ja näkökyky
  • Hiukset, iho ja kynnet
  • Immuunijärjestelmä
  • Munuaiset ja virtsatiet
  • Hengitystiet
  • Uni
  • Painonpudotus
  • Miesten terveys
  • Naisten terveys
  • Osuvin
  • Eniten myydyt
  • Aakkosjärjestyksessä A–Ö
  • Aakkosjärjestyksessä Ö–A
  • Hinta pienimmästä suurimpaan
  • Hinta suurimmasta pienimpään
  • Päivämäärä vanhimmasta uusimpaan
  • Päivämäärä uusimmasta vanhimpaan
Näytä muodossa

  • Swanson Bergamot Extract 500 mg - 30 Veg Capsules Swanson Bergamot Extract 500 mg - 30 Veg Capsules Swanson Bergamot Extract 500 mg - 30 Veg Capsules Swanson Bergamot Extract 500 mg - 30 Veg Capsules

    Swanson

    Swanson Bergamottiuute 500 mg - 30 Veg-kapselia

    9 reviews
    Normaalihinta €10.19
    Yksikköhinta€0.34 per tuote
    Näytä tiedot
  • Iodica Liquid Iodine Concentrate - 240 ml

    IODICA WORLD

    Iodica Nestemäinen joditiiviste – 240 ml

    16 reviews
    Normaalihinta €24.49
    Yksikköhinta€102.04 /l
    Näytä tiedot
  • Aliness Vitamin K2 Mono FORTE MK-7 200 mcg - 60 Capsules Aliness Vitamin K2 Mono FORTE MK-7 200 mcg - 60 Capsules Aliness Vitamin K2 Mono FORTE MK-7 200 mcg - 60 Capsules

    Aliness

    Aliness K2-vitamiini Mono FORTE MK-7 200 mcg - 60 kapselia

    6 reviews
    Normaalihinta €14.29
    Yksikköhinta€0.24 per tuote
    Näytä tiedot
  • Vitaler's Omega-3 Norwegian Cod Liver Oil 1250 mg, Lemon - 250 ml Vitaler's Omega-3 Norwegian Cod Liver Oil 1250 mg, Lemon - 250 ml Vitaler's Omega-3 Norwegian Cod Liver Oil 1250 mg, Lemon - 250 ml Vitaler's Omega-3 Norwegian Cod Liver Oil 1250 mg, Lemon - 250 ml

    Vitaler's

    Vitaler's Omega-3 Norjalainen tursamaksaöljy 1250 mg, Sitruuna - 250 ml

    9 reviews
    Normaalihinta €10.49
    Yksikköhinta€41.96 /l
    Näytä tiedot
  • Aliness Krill Oil NKO Omega 3 with Astaxanthin 500 mg - 60 Capsules Aliness Krill Oil NKO Omega 3 with Astaxanthin 500 mg - 60 Capsules Aliness Krill Oil NKO Omega 3 with Astaxanthin 500 mg - 60 Capsules

    Aliness

    Aliness Krill Oil NKO Omega 3 ja astaksantiini 500 mg - 60 kapselia.

    7 reviews
    Normaalihinta €17.09
    Yksikköhinta€0.28 per tuote
    Näytä tiedot
  • Haya Labs DIM Diindolylmethane - 60 Capsules

    Haya Labs

    Haya Labs DIM Diindolylmetaani - 60 kapselia - 60 kapselia

    4 reviews
    Normaalihinta €10.79
    Yksikköhinta€0.18 per tuote
    Näytä tiedot
  • Aura Herbals Vitamin D3 4000 IU + K2mk7 FORTE, drops - 30 ml Aura Herbals Vitamin D3 4000 IU + K2mk7 FORTE, drops - 30 ml Aura Herbals Vitamin D3 4000 IU + K2mk7 FORTE, drops - 30 ml Aura Herbals Vitamin D3 4000 IU + K2mk7 FORTE, drops - 30 ml Aura Herbals Vitamin D3 4000 IU + K2mk7 FORTE, drops - 30 ml Aura Herbals Vitamin D3 4000 IU + K2mk7 FORTE, drops - 30 ml

    Aura Herbals

    Aura Herbals D3-vitamiini 4000 IU + K2mk7 FORTE, tippaa - 30 ml

    4 reviews
    Normaalihinta €13.79
    Yksikköhinta€4.60 /10 ml
    Näytä tiedot
  • Aliness Vitamin D3 FORTE oil 100 mcg - 120 Capsules Aliness Vitamin D3 FORTE oil 100 mcg - 120 Capsules Aliness Vitamin D3 FORTE oil 100 mcg - 120 Capsules

    Aliness

    Aliness D3-vitamiini FORTE öljy 100 mcg - 120 kapselia

    4 reviews
    Normaalihinta €9.29
    Yksikköhinta€0.08 per tuote
    Näytä tiedot
  • Swanson Full Spectrum Gymnema Sylvestre Leaf 400 mg - 100 Capsules Swanson Full Spectrum Gymnema Sylvestre Leaf 400 mg - 100 Capsules Swanson Full Spectrum Gymnema Sylvestre Leaf 400 mg - 100 Capsules Swanson Full Spectrum Gymnema Sylvestre Leaf 400 mg - 100 Capsules

    Swanson

    Swanson Täyden spektrin Gymnema Sylvestre -lehti 400 mg - 100 kapselia

    13 reviews
    Normaalihinta €5.09
    Yksikköhinta€0.05 per tuote
    Näytä tiedot
  • Solgar Liquid Vitamin D3 125 mcg (5000 IU) Natural Orange Flavor - 59 ml Solgar Liquid Vitamin D3 125 mcg (5000 IU) Natural Orange Flavor - 59 ml Solgar Liquid Vitamin D3 125 mcg (5000 IU) Natural Orange Flavor - 59 ml Solgar Liquid Vitamin D3 125 mcg (5000 IU) Natural Orange Flavor - 59 ml Solgar Liquid Vitamin D3 125 mcg (5000 IU) Natural Orange Flavor - 59 ml
    Loppuunmyyty
    6% alennus

    Solgar

    Solgar Nestemäinen D3-vitamiini 125 mcg (5000 IU) Luonnollinen oranssi maku - 59 ml

    13 reviews
    Alennushinta €10.66 Normaalihinta €11.29
    Yksikköhinta€18.07 /100 ml
    Näytä tiedot
  • Now Foods Vitamin A 7500 mcg (25000 IU) - 100 Softgels Now Foods Vitamin A 7500 mcg (25000 IU) - 100 Softgels Now Foods Vitamin A 7500 mcg (25000 IU) - 100 Softgels

    Now Foods

    Now Foods A-vitamiini 7500 mcg (25000 IU) - 100 pehmytkapseliä

    7 reviews
    Normaalihinta €6.99
    Yksikköhinta€0.07 per tuote
    Näytä tiedot
  • Aliness Organic silicon from bamboo shoots 500 mg - 100 Veg Capsules Aliness Organic silicon from bamboo shoots 500 mg - 100 Veg Capsules Aliness Organic silicon from bamboo shoots 500 mg - 100 Veg Capsules

    Aliness

    Aliness Orgaaninen pii bambunversoista 500 mg - 100 Veg-kapselia

    11 reviews
    Normaalihinta €11.89
    Yksikköhinta€0.12 per tuote
    Näytä tiedot
  • Aliness Iron MicroFerr 25 mg - 100 Tablets Aliness Iron MicroFerr 25 mg - 100 Tablets Aliness Iron MicroFerr 25 mg - 100 Tablets

    Aliness

    Aliness Rauta MicroFerr 25 mg - 100 tablettia

    6 reviews
    Normaalihinta €11.89
    Yksikköhinta€0.12 per tuote
    Näytä tiedot
  • Swanson Vitamin K2 100 mcg - 30 Softgels Swanson Vitamin K2 100 mcg - 30 Softgels Swanson Vitamin K2 100 mcg - 30 Softgels Swanson Vitamin K2 100 mcg - 30 Softgels

    Swanson

    Swanson K2-vitamiini 100 mcg - 30 pehmytkapseliä

    11 reviews
    Normaalihinta €6.49
    Yksikköhinta€0.22 per tuote
    Näytä tiedot
  • Green Pasture Fermented Cod Liver Oil, Unflavored - 120 Capsules Green Pasture Fermented Cod Liver Oil, Unflavored - 120 Capsules Green Pasture Fermented Cod Liver Oil, Unflavored - 120 Capsules Green Pasture Fermented Cod Liver Oil, Unflavored - 120 Capsules Green Pasture Fermented Cod Liver Oil, Unflavored - 120 Capsules Green Pasture Fermented Cod Liver Oil, Unflavored - 120 Capsules Green Pasture Fermented Cod Liver Oil, Unflavored - 120 Capsules Green Pasture Fermented Cod Liver Oil, Unflavored - 120 Capsules

    Green Pasture

    Green Pasture Fermentoitu kalanmaksaöljy, Maustamaton - 120 kapselia

    12 reviews
    Normaalihinta €54.39
    Yksikköhinta€0.45 per tuote
    Näytä tiedot
  • Green Pasture Fermented Cod Liver Oil And Concentrated Butter Oil Blend - 120 Capsules Green Pasture Fermented Cod Liver Oil And Concentrated Butter Oil Blend - 120 Capsules Green Pasture Fermented Cod Liver Oil And Concentrated Butter Oil Blend - 120 Capsules Green Pasture Fermented Cod Liver Oil And Concentrated Butter Oil Blend - 120 Capsules Green Pasture Fermented Cod Liver Oil And Concentrated Butter Oil Blend - 120 Capsules

    Green Pasture

    Green Pasture Fermentoitu kalanmaksaöljyn ja tiivistetyn voiöljyn sekoitus - 120 kapselia

    7 reviews
    Normaalihinta €58.59
    Yksikköhinta€0.49 per tuote
    Näytä tiedot
  • Himalaya AyurSlim - 60 Capsules Himalaya AyurSlim - 60 Capsules
    Loppuunmyyty

    Himalaya

    Himalaya AyurSlim - 60 kapselia

    8 reviews
    Normaalihinta €8.19
    Yksikköhinta€0.14 per tuote
    Näytä tiedot
  • Vitaler's Chromium 200 mcg - 180 Tablets Vitaler's Chromium 200 mcg - 180 Tablets Vitaler's Chromium 200 mcg - 180 Tablets Vitaler's Chromium 200 mcg - 180 Tablets

    Vitaler's

    Vitaler's Kromi 200 mikrogrammaa - 180 tablettia

    7 reviews
    Normaalihinta €3.89
    Yksikköhinta€0.02 per tuote
    Näytä tiedot
  • Green Pasture Fermented Cod Liver Oil And Concentrated Butter Oil Blend, Chocolate, Gel - 188 ml Green Pasture Fermented Cod Liver Oil And Concentrated Butter Oil Blend, Chocolate, Gel - 188 ml Green Pasture Fermented Cod Liver Oil And Concentrated Butter Oil Blend, Chocolate, Gel - 188 ml Green Pasture Fermented Cod Liver Oil And Concentrated Butter Oil Blend, Chocolate, Gel - 188 ml Green Pasture Fermented Cod Liver Oil And Concentrated Butter Oil Blend, Chocolate, Gel - 188 ml Green Pasture Fermented Cod Liver Oil And Concentrated Butter Oil Blend, Chocolate, Gel - 188 ml Green Pasture Fermented Cod Liver Oil And Concentrated Butter Oil Blend, Chocolate, Gel - 188 ml Green Pasture Fermented Cod Liver Oil And Concentrated Butter Oil Blend, Chocolate, Gel - 188 ml Green Pasture Fermented Cod Liver Oil And Concentrated Butter Oil Blend, Chocolate, Gel - 188 ml

    Green Pasture

    Green Pasture Fermentoitu kalanmaksaöljy ja tiivistetty voiöljysekoitus, Suklaa, Geeli - 188 ml

    5 reviews
    Normaalihinta €62.09
    Yksikköhinta€33.03 /100 ml
    Näytä tiedot
  • Vitaler's Sodium Butyrate 600 mg - 60 Capsules Vitaler's Sodium Butyrate 600 mg - 60 Capsules Vitaler's Sodium Butyrate 600 mg - 60 Capsules Vitaler's Sodium Butyrate 600 mg - 60 Capsules

    Vitaler's

    Vitaler's Natriumbutyraatti 600 mg - 60 Kapselia

    4 reviews
    Normaalihinta €6.69
    Yksikköhinta€0.11 per tuote
    Näytä tiedot
  • Biowen Chelated Magnesium, Magnesium Diglycinate 840 mg - 100 Capsules

    Biowen

    Biowen Chelated Magnesium, Magnesiumdiglycinaatti 840 mg – 100 kapselia

    3 reviews
    Normaalihinta €14.49
    Yksikköhinta€0.14 per tuote
    Näytä tiedot
  • Aliness Premium Vitamin Complex for Women - 120 Tablets Aliness Premium Vitamin Complex for Women - 120 Tablets Aliness Premium Vitamin Complex for Women - 120 Tablets

    Aliness

    Aliness Premium Vitamiinikompleksi naisille - 120 tablettia

    5 reviews
    Normaalihinta €14.89
    Yksikköhinta€0.12 per tuote
    Näytä tiedot
  • Pharmovit Collagen 12 000 Max - 30x30 ml
    10% alennus

    Pharmovit

    Pharmovit Kollageeni 12 000 Max - 30x30 ml

    15 reviews
    Alennushinta €53.18 Normaalihinta €59.09
    Yksikköhinta€1.77 per tuote
    Näytä tiedot
  • Vitaler's ZMB Mg + Zn + B6 - 120 Capsules Vitaler's ZMB Mg + Zn + B6 - 120 Capsules Vitaler's ZMB Mg + Zn + B6 - 120 Capsules Vitaler's ZMB Mg + Zn + B6 - 120 Capsules
    Loppuunmyyty

    Vitaler's

    Vitaler's ZMB Mg + Zn + B6 – 120 kapselia

    6 reviews
    Normaalihinta €8.39
    Yksikköhinta€0.07 per tuote
    Näytä tiedot
  • Edellinen
  • Sivu 9 / 198
  • 1
  • …
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • …
  • 198
  • Seuraava

Yleiset terveysongelmat ja tehokkaat ennaltaehkäisystrategiat

Terveysongelmat, pienistä vaivoista kroonisiin sairauksiin, voivat vaikuttaa merkittävästi jokapäiväiseen elämäämme. Näiden yleisten terveyshaasteiden ymmärtäminen ja niiden ennaltaehkäisyn opettelu on ratkaisevan tärkeää optimaalisen hyvinvoinnin ylläpitämiseksi. Tässä kattavassa oppaassa, tarkastelemme yleisimpiä ihmisiin vaikuttavia terveysongelmia Toda y ja tarjoamme käytännön strategioita ennaltaehkäisyä ja hallintaa varten.

Yleisimmät ihmisiin vaikuttavat terveysongelmat Toda y

Tilastotutkimuksissa on tunnistettu useita terveysongelmia, jotka vaikuttavat suureen osaan väestöstä. Näitä ovat mm:

  • Flunssa ja flunssa: Hengityselimiin vaikuttavat virusinfektiot
  • Tuki- ja liikuntaelinten kipu: Mukaan lukien selkäkipu, niskakipu, ja nivelvaivat
  • Unihäiriöt: Kuten unettomuus, uniapnea, ja levottomat jalat -oireyhtymä
  • Ruoansulatuskanavan ongelmat: Mukaan lukien närästys, gastroesofageaalinen refluksitauti (GERD), ummetus, ja ärtyvän suolen oireyhtymä (IBS)
  • Päänsärky ja migreeni: Vaihtelevat jännityspäänsäryistä heikentäviin migreeneihin
  • Allergiat: Sekä kausiluonteiset että ruokaan liittyvät
  • Mielenterveysongelmat: Mukaan lukien masennus, ahdistuneisuus, ja stressiin liittyvät häiriöt
  • Sydän- ja verisuoniongelmat: Kuten korkea verenpaine ja korkea kolesteroli
  • Painonhallinta: Kuten akne, ekseema, ja psoriaasi

Mielenkiintoista, tutkimukset ovat osoittaneet, että naiset ilmoittavat todennäköisemmin useimmista terveysongelmista, lukuun ottamatta korkeaa verenpainetta ja korkeaa kolesterolia, joista miehet ilmoittavat useammin.

Tehokkaat strategiat sairauksien ennaltaehkäisyyn

Vaikka kaikkia sairauksia on mahdotonta välttää kokonaan, terveellisten elämäntapojen omaksuminen voi vähentää merkittävästi riskiä sairastua moniin yleisiin terveysongelmiin. Seuraavassa on muutamia keskeisiä strategioita optimaalisen terveyden ylläpitämiseksi:

1. Tasapainoinen ravitsemus

Tasapainoinen ruokavalio on ratkaisevan tärkeää vahvan immuniteetin ja yleisen terveyden ylläpitämiseksi. Keskity:

  • Monipuolisten hedelmien ja vihannesten lisääminen
  • Täysjyväviljan valitseminen puhdistettujen hiilihydraattien sijaan
  • Vähärasvaisten proteiinien ja terveellisten rasvojen nauttiminen.
  • Jalostettujen elintarvikkeiden ja lisätyn sokerin rajoittaminen

Niille, jotka eivät pysty tyydyttämään ravitsemuksellisia tarpeitaan pelkällä ruokavaliolla, Vitamiinit & Supplements -mallisto tarjoaa valikoiman tuotteita optimaalisen ravitsemuksen tueksi.

2. Säännöllinen liikunta

Liikunta on välttämätöntä fyysisen ja henkisen terveyden ylläpitämiseksi. Tavoittele:

  • Vähintään 150 minuuttia kohtuullisen intensiteetin aerobista liikuntaa viikossa
  • Voimaharjoituksia vähintään kaksi kertaa viikossa
  • Joustavuus- ja tasapainoharjoitusten sisällyttäminen

3. Riittävä uni

Laadukkaalla unella on ratkaiseva merkitys yleiseen terveyteen ja hyvinvointiin. Unen parantamiseksi:

  • Pidä kiinni johdonmukaisesta unirytmistä
  • Luo rentouttava nukkumaanmenorutiini
  • Varmista, että nukkumisympäristösi on miellyttävä ja lepäämistä edistävä

Univaikeuksien kanssa kamppaileville, meidän Sleep Support -mallisto tarjoaa luonnollisia ratkaisuja paremman unenlaadun edistämiseksi.

4. Stressinhallinta

Krooninen stressi voi vaikuttaa kielteisesti sekä fyysiseen että henkiseen terveyteen. Kokeile näitä stressin vähentämistekniikoita:

  • Mindfulness-meditaatio
  • Syvähengitysharjoitukset
  • Jooga tai tai chi
  • Aromaterapia rauhoittavilla eteerisillä öljyillä

5. Säännöllinen terveystarkastus

Ennaltaehkäisevä hoito on avainasemassa, kun halutaan havaita mahdolliset terveysongelmat varhaisessa vaiheessa. Varmista, että:

  • Käy säännöllisesti terveystarkastuksissa terveydenhuollon tarjoajan kanssa
  • Pysy ajan tasalla.
  • Seuraa verenpainetta, kolesterolia, ja verensokeriarvoja

Yleisen terveyden tukeminen lisäravinteilla ja superfoodeilla

Vaikka tasapainoisen ruokavalion pitäisi olla hyvän terveyden perusta, lisäravinteet ja superfoodit voivat tarjota lisätukea:

  • Monivitamiinit: Mahdollisten ravitsemuksellisten aukkojen täyttämiseksi
  • Omega-3-rasvahapot: Sydämen ja aivojen terveydelle
  • Probiootit: Ruoansulatuskanavan ja immuunijärjestelmän terveyden tukemiseksi
  • Superruoat: Kuten marjat, lehtivihannekset, ja pähkinät niiden suuren ravintoainepitoisuuden vuoksi

Detoksifikaation merkitys

Säännöllinen detoksifikaatio voi auttaa poistamaan elimistöstä haitallisia myrkkyjä, jotka voivat aiheuttaa erilaisia terveysongelmia. Harkitse:

  • Veden saannin lisääminen luonnollisten detoksifikaatioprosessien tukemiseksi
  • Antioksidantteja runsaasti sisältävien elintarvikkeiden nauttiminen
  • Tutustuminen hellävaraisiin detoksifikaatio-ohjelmiin ammattilaisen opastuksella

Johtopäätös:

Kun puutut yleisiin terveysongelmiin ennaltaehkäisevien strategioiden, tasapainoisen ravitsemuksen, säännöllisen liikunnan, ja tarvittaessa kohdennetun lisäravinteen, yhdistelmällä, voit parantaa kokonaisvaltaista hyvinvointiasi merkittävästi. Muista, että terveys on matka, ei päämäärä, ja että pienet, johdonmukaiset askeleet voivat johtaa merkittäviin parannuksiin ajan mittaan.

Vaikka nämä strategiat voivat auttaa ehkäisemään monia yleisiä terveysongelmia, on tärkeää kuulla terveydenhuollon ammattilaisia henkilökohtaisten neuvojen saamiseksi, erityisesti silloin, kun kyseessä ovat krooniset sairaudet tai erityiset terveysongelmat. Ottamalla ennakoivan lähestymistavan terveyteesi, voit parantaa elämänlaatuasi ja vähentää yleisten vaivojen vaikutusta päivittäiseen toimintaasi.

Medpak

Tutustu Medpak – luotettava valintasi laadukkaille terveys- ja hyvinvointituotteille vuodesta 2014. Tarjoamme huolellisesti valittuja ravintolisiä, kuntoilutarvikkeita ja kosmetiikkaa Krakovasta, Puolasta asiakkaille ympäri Eurooppaa.

  • Facebook
  • Instagram
  • Suomi (EUR €)

Tietoa

  • Tietosuojakäytäntö
  • Palautuskäytäntö
  • Käyttöehdot
  • Peruuttaminen
  • Ehdota tuotetta

Asiakaspalvelu

  • Meistä
  • Maksutiedot
  • Toimitustiedot
  • Palautukset ja vaihdot
  • Vastuuvapauslauseke
  • Blogi
  • Meidän tukkumyyntisivusto
  • Yhteystiedot

Yhteystiedot

Puhelin: +48 12 446 64 99

Sähköposti: info@medpak.shop

Ma–Pe: 08:00-16:00

Ota yhteyttä

© 2026 Medpak.
Hyväksytyt maksutavat
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Valitse variantit

Tuote lisätty ostoskoriin.

Näytä ostoskori